Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Ginta, Gunda, Gunta

IMG 530525. martā padomju vara no savām mājām uz tālo Sibīriju izveda vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotājus. Lizumā piemiņas vietā, kādreizējā dzelzceļa stacijā, pulcējās skolēni, skolotāji un pagasta iedzīvotāji, lai izteiktu cieņu tiem, kuri nesalūza,noliektu galvu par tiem, kuri neatgriezās, pateiktu paldies tiem, kuri atgriezās.

Lasīt tālāk ...

pupolii

27. marts    Zīmējumu izstādes atklāšana Zilajā zālē

28. marts  16.30 – 17.30 - individuālas tikšanās ar skolotājiem viņu kabinetos
                  17.30 - lekcija „Mūsdienīga lietišķā etiķete reālajā un virtuālajā vidē”, lektore Kristīna Sprūdža.

Lasīt tālāk ...

DSCN608010.martā 11.klases skolēni aizstāvēja izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus inženierzinātnē, veselības zinātnē, ekonomikā, informātikā, bioloģijā un psiholoģijā. Izvērtējot paveikto, tiek ņemts vērā darba noformējums, saturs, prezentācija. Labs paveiktā darba rezultāts iespējams tikai tad, ja izvēlētā darba tēma skolēnam ir nozīmīga.
Saskaroties ar pirmajām grūtībām, skolēni bieži uzdod jautājumu „Kāpēc to vajag?”. Skolēnu pētnieciskās darbības mērķis ir dot ievirzi studijām augstskolā, kur būs nepieciešamas prasmes izstrādāt, noformēt un aizstāvēt kursa, bakalaura un maģistra darbu.

Lasīt tālāk ...

DSCN6085Pirms došanās pavasara brīvdienās, Skolēnu padome organizēja 5. – 12. klasei konkursu „Dziesmu duelis”. Visi dalībnieki paši izlozēja, kurā no 5 komandām startēs.
Bija sagatavoti septiņi dažādi uzdevumi - nosaukt dziesmu pēc fragmenta, atpazīt mūzikas instrumentu pēc skanējuma, atšifrēt dziesmu pēc dotajiem vārdiem. Organizatori bija sagatavojuši dungotu dziesmu fragmentus, kuru ierakstos atsaucību bija izrādījuši 12.klases skolēni. Interesanti bija mēģināt atminēt dziesmu pēc dažiem attēliem. Pēdējais uzdevums bija aizgūts no TV šova.

Lasīt tālāk ...

DSCN60669.klases fizikas stundas viens no projektiem ir „Mans sapņu tilts”. Skolēni varēja izvēlēties jebkuru materiālu, no kura veidot savu sapņu tiltu. Arī šogad veidoties darbi pārsteidza ar savu radošumu, izdomu. Paldies skolēniem par lieliski veidotajiem darbiem. (A.Evardsone)

Lasīt tālāk ...

124. februārī Lizuma kultūras namā 12. klase aicināja uz savu žetonu vakaru ar nosaukumu „Džeks un Džims- gredzenu detektīvi”.
Sižetu caurvija stāsts, kā skolēniem nozagto žetonu gredzenu meklējumos iesaistās detektīvi Džeks un Džims. Viņi nonāk Indijā, Krievijā, sekojot gredzenu zaglim, tiekas ar mafiju. Dārglietas tomēr tiek atrastas. Izrādās, ka to zaglis bija gribējis nopirkt daudz labākus gredzenus par esošajiem.

Lasīt tālāk ...

DSCN605524. februārī 10. un 11. klašu skolēniem bija tikšanās ar Smiltenes tehnikuma pārstāvi. Viņa iepazīstināja ar skolā apgūstamajām profesijām un parādīja video filmas par pavāra, viesmīļa, vetārsta un ceļu būvnieka profesijām. Mācoties ir iespēja saņemt stipendiju, darboties dažādās ārpusstundu nodarbībās. Ir iespējams praksi veikt ārzemēs.

Gaidīsim 12.klases žetonu vakarā!                                                                                      Pēc pasākuma plkst.21.00 skolā balle.

IMG 20170215 WA0007

DSCN604518.februārī Cesvaines vidusskolā notika Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo ansambļu un popgrupu festivāls - kokurss „No baroka līdz rokam”. Mūsu skolas ansamblim „Pa stīgai” šī bija pirmā nopietnā uzstāšanās, kura tika vērtēta ar punktiem. Jauniešiem bija jāsagatavo 5 dziesmas, no kurām divas neilgi pirms uzstāšanās tika izvēlētas. Viņi izpildīja grupas „OneRepublic” dziesmas „Counting stars” un „Love runs out”. Žūrija bija stingra. Mūsējie „Pa stīgai” ieguva 37,99 punktus. Tie, kuri bija dzirdējuši viņu iepriekšējo uzstāšanos Praulienā, atzinīgi novērtēja grupas izaugsmi.

Lasīt tālāk ...

32570270490 55dcc7442f o

17.februārī skolas zālē pulcējās 1. - 12.klašu skolēni, lai piedalītos skolas tradicionālajā skatuves runas konkursā. Lai piedalītos šajā skolas pasākumā, vajag gan drosmi, gan vēlmi atrast labu dzejoli, gan to prasmīgi norunāt. Tā kā tas prasa papildus darbu, tad dalībnieku skaits ar katru gadu samazinās. Tāpēc īpašs prieks par pirmklasniekiem, kuri var droši nostāties skolas priekšā un no sirds norunāt savu izvēlēto darbu, konkrētāk, tie bija Natālija, Ērika, Normunds, Marta. Vēl gribas palielīt 10.klasi, kur bija 3 runātāji – Amanda, Signe un Artūrs. Skolas konkursā nepiedalījās neviens skolēns no sestās un astotās klases.

Lasīt tālāk ...