Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Vilhelms, Vilis

39908971631 01fb1208cb h1991.gada janvāra barikāžu notikumi mūsdienu skolēniem ir vēsture. Vienmēr ir jautājums - kāpēc veidojās barikādes Rīgā?

PSRS sāka uzbrukumu neatkarības piekritējiem Lietuvā un Latvijā. Notikumi sākās Viļņā. Sadursmē Lietuvā tika nogalināti 14 un ievainoti simtiem iedzīvotāju.
Visi gaidīja, kas notiks Latvijā. Sajuzdami iespējamo padomju bruņoto spēku uzbrukumu, tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas devās uz Rīgu, lai aizsargātu valdības iestādes. Ap tām tika veidotas barikādes.


Bezspēcība bruņotā pārspēka priekšā, neziņa un izmisums bija daudzu domās. To pārvarēt palīdzēja pārliecība par savu taisnību, drosme un vienotība. Ticība, ka visiem kopā uz barikādēm izdosies nosargāt brīvību un izmainīt Latvijas nākotni. Atceroties barikāžu laiku, Lizuma vidusskolas zālē tika aizdegti 76 zīmējumu ugunskuri. Visi zīmējumu autori bija ļoti centušies. To sirds siltumu un mīlestību, ar kādu darbi veidoti, juta ikviens zālē esošais.

Izcilākais barikāžu ugunskurs bija izdevies Madarai Pūcītei. Neparastākais ugunskurs, kas simbolizēja igauņu, latviešu, lietuviešu vienotību - izdevās Rihardam Matejam Kravalim un Sanijai Jirgensonei.

Barikāžu notikumiem veltītus dzejoļus rakstīja 9.-12. kl. audzēkņi. Prieks,ka jaunieši uzdrošinājās, jo tas ir liels izaicinājums. Labākie dzejas rindu autori - Mārtiņš Bērziņš,Pauls Georgs Straršovs, trešo vietu dalīja Austra Dūte un Elza Martinova.
12. klases audzēkņi iejutās barikāžu dalībnieku lomās un stāstīja barikāžu stāstus. Noklausījāmies Latvijas radio arhīva ierakstu, kas mūs ieveda barikāžu notikumos. Noskatījāmies filmas fragmentus par notikumiem Rīgā. Skolas koris mūs vienoja kopīgai dziesmai. Pasākuma dalībnieki skatīja 96 lizumniešu - barikāžu dalībnieku vārdus un domās jutās pateicīgi par šo brīvo valsti, kurā dzīvojam.
Novēlu visiem dzīvot ar Latvijas vārdu sirdī un darbos!
Paldies klašu audzinātājiem un skolotājiem - Vairai Briedei, Anitai Ledainei, Jurim Ločmelim, Anitai Kostigovai, skolas saimniekam Gundaram Boļšim par ieguldīto darbu pasākuma īstenošanā. (Ingrida Sebre)

ozio_gallery_nano

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

Laika apstākļi

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Labākie mācībās

labaki