Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Ineta, Inta, Intra

20190213_133551
20190213_133551
„ Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.”(citāts no Ēnu dienu mājaslapas)

Šogad no mūsu skolas „ēnot” uz Rīgu devās 7 jaunieši un 2 uz Gulbenes novada domi.
Interesantas bija izvēlētās vietas - LU reklamācijas speciālists, aktieris Rīgas Krievu teātrī, būvniecības speciālists uzņēmumā MONUM, RIMI konsultants, sabiedrisko attiecību speciālists un datorspeciālists uzņēmumā ENGINE.
Skolēniem tā bija interesanti pavadīta diena. Visi no tikšanām ar ēnu devējiem atgriezās ļoti apmierināti, priecīgi, pozitīvi noskaņoti.
Lūk, viņu pārdomas par redzēto dzirdēto:
Kristīne Žeibe: „Šī diena bija ļoti jautra un noderīga. RIMI biroja darbiniece Madara parādīja, kā strādāt un kas jādara, lai cilvēkus piesaistītu iepirkties RIMI. Mani iepazīstināja vēl ar citiem Madaras kolēğiem. Klientu attiecību vadītāja atbild par afišu parādīšanu televīzijā un palīdz operatorēm tikt galā ar tādiem jautājumiem, uz kuriem grūti atbildēt. Es uzzināju šīs profesijas nozīmi un vērtību. Mēs abas strădājām pie datora un bijam pie RIMI datoriņa, kur noskenē karti, pārrunājām visu par uzņēmumu un biznesu. Kopumā bija interesanti aizvadīta diena.”
Amanda Glāzniece:”Man šogad bija lieliska iespēja ēnot reklāmas speciālistu Latvijas Universitātē. Šī iespēja ļāva novērtēt reklāmas speciālista darbu un iespējas.
Man ļoti liels prieks, ka es varēju ēnot tieši šo personu un viņa amatu. Ēnošana ļāva saprast, vai es to vēlos un vai tas ir piemērots man. Ēnojamais man ļoti patika. Smalki, bet konkrēti izstāstīja par visu, ar ko darbā nākas saskarties. Viņš bija ļoti draudzīgs un pozitīvs cilvēks, kas man ļoti patika.
Mums bija iespēja ne tikai ēnot reklāmas speciālistu, bet arī iespēja aizbraukt uz visām Latvijas Universitātes fakultātēm. Tas ļāva saprast to, ka šīs skolas ir ļoti mūsdienīgas un labi aprīkotas.
Es nenožēloju, ka man bija šī iespēja ēnot reklāmas speciālistu un doties uz visām Latvijas Universitātes fakultātēm. Tas bija lielisks piedzīvojums, kas man deva ļoti daudz.”
Samanta Ozoliņa: „Ēnoju Mārketinga jeb reklamācijas speciālistu, Kārli Dārznieku. Viņš strādā Latvijas Univeristātē un ļoti smalki pastāstīja par LU un viņa darbu.
Apmeklējām visas, arī jaunās, LU ēkas. Ļoti laba pieredze un iespēja saprast, ko vēlos darīt pēc 12. klases pabeigšanas. Mārketings ir laba lieta, jo tā būs visu laiku, tas strauji pieaug un attīstās.
Esmu pozitīvi pārsteigta , ka šis amats mani ieinteresēja vairāk , nekā juristi..”
Atis Valkjuns: "Ēnu dienā ēnoju būvfirmas MONUM darbinieci Līvu. Dienas sākumā viņa izrādīja firmas MONUM biroju. Šajā brīdī es sapratu, ka būvniecība ir kas vairāk nekā būšana objektā, bet arī liels darbs ar papīriem.
Kad izstaigājām MONUM firmas biroju, devāmies uz MONUM apakšfirmas objektu. Pirms ieiešanas objektā, mums iedeva atstarojošās vestes un ķiveres, iepazīstināja ar instrukciju par darba drošību. Tur bija daudz būvnieku, kas būvēja skolu. Varēju uzdot sevi interesējošus jautājumus.
Par būvniecības darbu uzzināju daudz ko jaunu, kas man mājās braucot lika padomāt par savu nākotnes izglītību. Man ir liels prieks, ka varēju piedalīties Ēnu dienās, jo tā man lika padomāt par savu turpmāko."

Markuss Jauntirāns: "Ēnu dienu ietvaros ciemojāmies uzņēmumā ''Engine'', kuriem ir pieredze mājas lapu un aplikāciju izstrādē jau 15 gadus. Uzņēmums ir izstrādājis mobilās aplikācijas tādiem lieliem uzņēmumiem kā ''Rietumu banka'', ''Citadele'' un citiem.
Dienu iesākot, iepazīstināja mūs ar pārējiem. Ēnojot šo uzņēmumu, uzzinājām, ka programmējot ir jāiegulda ne tikai ļoti liels darbs, bet arī to, ka ir jābūt ļoti labai komandai, lai darbi ietu uz priekšu. Ēnu dienas ietvaros tika rastas visas atbildes uz mūsu sagatavotajiem jautājumiem. Darbinieki bija ļoti atsaucīgi un varēja uzdod jebkuru jautājumu, kas interesē. Diena pagāja nemanot un bija laiks atvadīties no visiem foršajiem darbiniekiem un citiem ēnotājiem. Dienu noslēdzot, visi kopīgi pusdienojām un nodarbinājām savus prātus pie dažādiem algoritmiem, kurus bija sagatavojuši uzņēmuma vadītāji, kā arī uzņēmām kopīgu bildi. Pats galvenais, noskaidrojām, vai tas patiešām ir tas, ko vēlamies darīt nākotnē."

 

ozio_gallery_nano

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

Laika apstākļi

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki