Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Sindija, Sintija, Elfrīda

ad02780c-ba99-4da8-ac99-cb4466515001
ad02780c-ba99-4da8-ac99-cb4466515001
No 1. - 5. aprīlim Latvijā norisinājās projekta”Culture of learning”(Mācīšanās kultūra) mācību brauciens. Tā ietvaros pārstāvji no Velsas, Islandes, Polijas un Latvijas devās uz Gulbeni, Lizumu, Cēsīm un Rīgu.
Mūsu skolu šajā mācību braucienā pārstāvēja Dace Eihmane un Arvīds Dane, kuri pievienojās pārējiem dalībniekiem no trešdienas.


Pirmā vizītes diena norisinājās Gulbenes 2. vidusskolā, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar izmaiņām Latvijas izglītības sistēmā - kompetenču pieeju mācību saturā, kā arī tika piedāvātas 10 atklātās mācību stundas, kuras tika analizētas. Projekta darbā aktīvi iesaistījās arī pašvaldības pārstāvji un vecāki. Vakarā visi projekta dalībnieki, kam pievienojās skolotāji no Gulbenes 2.vidusskolas un Lizuma vidusskolas, kopā ar folkloras kopu „Upīte”iesaistījās latvju dančos un rotaļās.

Otrajā projekta dienā bija Lizuma vidusskolas kārta uzņemt ciemiņus. Sākām ar prezentāciju par Lizuma vidusskolu – mūsu vēsturi, mācību darbu un ārpusskolas pasākumiem, kā arī nākotnes vīziju. Brauciena dalībnieki apmeklēja Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzeju. Saviem ciemiņiem piedāvājām noskatīties atklātās stundas ģeogrāfijā, matemātikā, angļu valodā, Latvijas vēsturē, bioloģijā, krievu valodā, vizuālajā mākslā un fizikā. Pēc tam bijām sagādājuši iespēju apmeklēt „Dimdiņu”ražošanas cehu, kā arī „Skrīveru saldumus”. Dienas noslēgumā viesi devās uz „Kalaņģiem”, lai ceptu maizi, klausītos mūziku un baudītu senās mājas viesmīlību. Kopumā ņemot, mēģinājām parādīt dzīvi pilī, kur norisinās moderns mācību process, modernu ražošanu laukos un senatnes šarmu, ko saglabājam.
Nākamajās dienās projekta dalībnieki devās uz Cēsīm un Rīgu. Viesi apmeklēja Cēsu Valsts ģimnāziju, kur iepazinās ar labās prakses piemēriem darbā ar talantīgiem skolēniem, daudzveidīgām mācību metodēm literatūrā un ģeogrāfijā un skolēnu mācību uzņēmumiem. Bijām sagādājuši iespējun iepazīties ar muzeja pedagoģiskajām programmām Cēsu vēstures un mākslas muzejā.
4. aprīlī Rīgā brauciena dalībnieki viesojās Juglas vidusskolā, kur vēroja un veica stundas gaitas analīzi mājturībā un tehnoloģijās. LU pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē bija iespēja iepazīties ar darbības pētījumu rezultātiem Velsas skolās, kurus prezentēja Velsas skolotāji.
5. aprīlī bija iespēja apmeklēt Rīgas Valsts vācu ģimnāziju, kur norisinājās apaļā galda diskusija par skolas un vecāku padomes sadarbību, līdzekļu piesaistīšanu skolas attīstībai. Dienas noslēgumā tika izvērtēts mācību brauciens, apkopoti spilgtākie piemēri un izvirzīti uzdevumi turpmākajam darbam.
Paldies Lizuma vidusskolas skolotājiem un skolēniem par darbu un atbalstu pasākuma sagatavošanā un norisē, paldies „Dimdiņiem”, „Skrīveru saldumiem”un personīgi Sanitai Kadancevai par iespēju viesoties uzņēmumā, paldies „Kalaņģu”saimei un Aivai Krauklei par sirsnīgo uzņemšanu.
Noslēgumā dažas no ciemiņu atsauksmēm par dienu Lizumā:
• Draudzīgi cilvēki, laba atmosfēra, gards mielasts – svaiga maize ar sviestu un medu, fantastiska mūzika.
• Dvēseliski piepildīta diena!
• Es pavadīju dienu vietā, kas pilna ar cieņu pret to, kas svarīgs katram cilvēkam – starp zināšanām un dvēseli – Piotrs no Polijas. (S.Vilka)

 

ozio_gallery_nano

 

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

Laika apstākļi

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki