Lizuma vidusskolas mazajiem bērniem ir sava darbnīca!
Ilgs laiks pagāja no idejas par telpu pirmsskolas bērniem, kurā var klapēt, zāģēt, vīlēt, slīpēt, pīt, vērt…
Ideja radās jau pirms gada, vērojot bērnus džambo bungu darināšanas laikā. (Pasākums notika sadarbībā ar nodibinājumu Kustība par latvisku kultūru izglītībā - KLKI). Kopā ar vecākiem tika darinātas īstas bungas. Bērniem bija uzdevums sazāģēt bungu vālītes un tās noslīpēt. Puiši vēl ilgi atcerējās šo vakaru, kad tika strādāts ar īstu zāģi un smilšpapīru. Tas bija notikums!!!

Lasīt tālāk ...

21.02. Lizuma vidusskolas pirmsskolas „Zinīšu” grupā notika netradicionāls pasākums - „Talantu diena”, kurā bērni atklāja savas spējas un talantus, bagātināja savu pieredzi un ne tikai bērni, bet arī vecāki un pārējie klātesošie, guva patiesi emocionālu piedzīvojumu.
Talantu bija daudz un dažādi. Bērni dziedāja, dejoja, spēlēja kokli, breikoja, mizoja kartupeļus, vingroja, skaitīja dzejoļus, brauca ar skrituļslidām, ar velosipēdu, rādīja nopelnītās medaļas, rādīja zīmējumus, pucējās. Lūk, cik daudz un dažādu talantu ir „Zinīšu” grupas bērniem. Lai pērles iemirdzētos, tās jāizceļ no upes dzelmes, jāpulē un jāsaudzē, tāpat arī ar talantiem – tie jāatklāj un jāizkopj, un ir svarīgi tos atklāt jau bērnībā.

Lasīt tālāk ...

Klausies kā sirsniņa pukst
Un mīļus vārdiņus čukst...
...Dziesmas, rotaļas, dejas – tas viss raksturo labvēlīgo noskaņu, kas sildīja ikvienu mazo sirsniņu 14.02, apliecinot, ka draudzība ir jūtas, bez kurām neiztikt.
14.februārī „Kastanītī” bērni svinēja Valentīndienu ar „draudzības rītu”, kurā apvienojās „Čimpolīši” un „Ķipariņi” – jautrība, dejas, bērnu smaidi, tas viss valdīja „Draudzības rītā”- muzikālajās rotaļās. Atgriežoties grupiņā, bērni darbojās Valentīndienas darbnīcā, kurā līmēja sirsniņas un cienājās ar īpašajiem svētku keksiņiem.

Lasīt tālāk ...

Gandrīz viss decembra mēnesi notika lielo Ziemassvētku svinēšanas gaidās. Mēs gaidām svētkus! Mēs gatavojamies svētkiem! Mēs svinam svētku gaidīšanas laiku! Kā notiek Ziemassvētku gaidīšana? –
Jau ap pirmās Adventes laiku izrotājām savu eglīti pie bērnudārza. Nedēļu vēlāk tika izrotātas arī bērnudārza telpas. Otro Adventi sagaidījām ar piparkūku smaržu. Trešās Adventes laikā notika svētku gaidīšanas svinības grupās, gaidot ciemos arī Ziemassvētku Rūķi.
Pavisam mazajiem Čimpolīšiem Ziemassvētki bērnudārzā tika svinēti pirmo gadu. Viss tā savādi, nezināmi… Labi, ka māmiņa un tētis bija klāt - kopā drošāk padejot, iet rotaļās un paklausīties vecāku orķestri. Pirmo reizi tā īsti tika apskatīts arī Ziemassvētku Rūķītis. Kad vecāki klāt, bija drošāk – varēja Rūķim bikses pataustīt un pat dāvanu saņemt.

Lasīt tālāk ...

Latvijas dzimšanas dienas atzīmēšana bērnudārzā, mums pašiem negaidot, izvērtās par notikumu īstam pašu priekam un lepnumam par mūsu bērnudārzu, par Lizumu un par Latviju.
Svētku radīšana mums ir kopdarbs – sākot ar skolotāju idejām par pasākuma norisi, skolotāju un bērnu dalībai dekorēšanas darbos, vecāku atbalstam svinību saimes galda saklāšanā, ģimenes iesaistīšanā svētku gājiena muzikālā pārsteiguma sagādāšanā, līdz pat svētku pēdējiem sakopšanas darbiem.

Lasīt tālāk ...

Mārtiņdiena nāk, atverot vārtus gan ziemai, gan pirmo ķekatu gājiena dalībniekiem – mārtiņbērniem. Jau nedēļu pirms Mārtiņdienas tika gatavotas dažādas Mārtiņu maskas, vispusīgi iepazīts gailis – Mārtiņdienas simbols un skandētas tautas dziesmas par Mārtiņiem. Visu rudeni bērni apguva dažādas tautas rotaļas, lai svinētu ar prieku un vērienu.
Mārtiņbērnu ķekatošanās izvērtās par gana jautru un jestru sadanci, kopā esot gan lielajiem, gan pavisam mazajiem bērnudārza bērniem: lielie gāja rotaļās, bet mazie to visu ar interesi vēroja un laikam jau „ lika aiz auss” notiekošo, lai citu gadu paši ņemtu dalību dančos.

Lasīt tālāk ...

14.oktobra rīts iesākās ļoti lietains, bet tas neatturēja 5- gadīgos un 6- gadīgos bērnus, skolotājas un vecākus doties ekskursijā, apskatīt mūsu novadu. Sajūsma bija liela, daži pirmo reizi brauca ar autobusu.
Litenes pagastā Gunāra Cigļa senlietu krātuvē apskatījām un iemēģinājām senos spēkratus, motociklus un automašīnas. Ar tādiem pārvietojās mūsu vecāki, vecvecāki un pat vecvecvecāki.

Lasīt tālāk ...

c36268bc-6555-4403-b403-3274ee5f28fe
c36268bc-6555-4403-b403-3274ee5f28fe
   

27.septembrī pirmsskolas bērnu grupas "Kastanītī" svinēja rudens Ražas svētkus. Bērni apmeklēja piecas stacijas, kurās izbaudīja rudeni: saskatīja, dzirdēja, izgaršoja, smaržoja un aptaustīja rudens veltes. Visi vienojās rudens rotaļās un dziesmās, kopā pie saimes galda baudīja gardo rudens ugunskura zupu. Paldies audzinātājām, kuras kopā ar 9.klases skolēniem sagatavoja interesantos staciju uzdevumus! Paldies devītajiem par atsaucību un kopīgo darbošanos!

Lasīt tālāk ...

69507266_2407007642898652_5169025739537776640_n
69507266_2407007642898652_5169025739537776640_n
  

Ar krītošu ābolu smaržu rasotā zālē, ar asteru zvaigznēm dārzā un balto svēteļu pulkiem pļavās- jaušams septembra tuvums, kas liek sarosīties visiem bērniem, vecākiem un skolotājiem, lai ik gadu pirmo septembri padarītu īpašu.
Ir aizsteigusies vēl viena skaista vasara, katram ar kaut ko īpašu un atmiņā paliekošu. Un atkal ieejam rudenī. Klāt Zinību diena, kas svinīgi ievada rosīgu, jaunu mācību gadu bērniem, skolotājiem un vecākiem.

Lasīt tālāk ...

DSC_0316
DSC_0316
Tā patiešām ir! – pasakas ir pirmais un viens no svarīgākajiem pasaules iepazīšanas avotiem. Pasakās vienkāršos vārdos ietērpta liela dzīves un sirds gudrība. To sauc par dzīves mācību. Tādēļ 6 gadnieku izlaiduma galvenā doma saistījās ar pasakām.
Savā pirmajā izlaidumā bērni parādīja, ka pasakas var izdziedāt, pasakas var izdejot, pasakas var izspēlēt ar mūzikas instrumentiem, pasaku var noskandēt, pasaku var parādīt kustībās…

Lasīt tālāk ...